Cosel USA, Inc. SUS6483R3C
Part No.:
SUS6483R3C
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
AetrixSUS6483R3C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Comments
SUS6483R3C Specifications
Series:
SUS (6W)
Package/Case:
6-DIP Module
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
77%