Cosel USA, Inc. SUTS3123R3
Part No.:
SUTS3123R3
Datasheet:
AetrixSUTS3123R3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Comments
SUTS3123R3 Specifications
Series:
SUTS (3W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
74%