Suntsu Electronics, Inc SXT11412EA17-27.000M
Part No.:
SXT11412EA17-27.000M
Datasheet:
AetrixSXT11412EA17-27.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
Comments
SXT11412EA17-27.000M Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)