Suntsu Electronics, Inc SXT21410FC16-27.120M
Part No.:
SXT21410FC16-27.120M
Datasheet:
AetrixSXT21410FC16-27.120M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 10 PF SMD
Comments
SXT21410FC16-27.120M Specifications
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)