Suntsu Electronics, Inc SXT21410FE38-32.000M
Part No.:
SXT21410FE38-32.000M
Datasheet:
AetrixSXT21410FE38-32.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 32.000MHZ 10 PF SMD
Comments
SXT21410FE38-32.000M Specifications
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)