Suntsu Electronics, Inc SXT21411BB38-30.000M
Part No.:
SXT21411BB38-30.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSXT21411BB38-30.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 30.000MHZ 11 PF SMD
Comments
SXT21411BB38-30.000M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SXT214
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)