Suntsu Electronics, Inc SXT21420AA17-24.000M
Part No.:
SXT21420AA17-24.000M
Datasheet:
AetrixSXT21420AA17-24.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 20 PF SMD
Comments
SXT21420AA17-24.000M Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)