Suntsu Electronics, Inc SXT21420BB38-16.000M
Part No.:
SXT21420BB38-16.000M
Datasheet:
AetrixSXT21420BB38-16.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 20 PF SMD
Comments
SXT21420BB38-16.000M Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)