Suntsu Electronics, Inc SXT2148DC17-26.000M
Part No.:
SXT2148DC17-26.000M
Datasheet:
AetrixSXT2148DC17-26.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 26.000MHZ 8 PF SMD
Comments
SXT2148DC17-26.000M Specifications
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)