Suntsu Electronics, Inc SXT2149AA38-24.576M
Part No.:
SXT2149AA38-24.576M
Datasheet:
AetrixSXT2149AA38-24.576M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 9 PF SMD
Comments
SXT2149AA38-24.576M Specifications
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)