Suntsu Electronics, Inc SXT2149AA48-48.000M
Part No.:
SXT2149AA48-48.000M
Datasheet:
AetrixSXT2149AA48-48.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 48.000MHZ 9 PF SMD
Comments
SXT2149AA48-48.000M Specifications
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)