Suntsu Electronics, Inc SXT22410DD48-16.000M
Part No.:
SXT22410DD48-16.000M
Datasheet:
AetrixSXT22410DD48-16.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 10 PF SMD
Comments
SXT22410DD48-16.000M Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)