Suntsu Electronics, Inc SXT22412CA38-16.000M
Part No.:
SXT22412CA38-16.000M
Datasheet:
AetrixSXT22412CA38-16.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 12PF SMD
Comments
SXT22412CA38-16.000M Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)