Suntsu Electronics, Inc SXT22412ED27-38.400M
Part No.:
SXT22412ED27-38.400M
Datasheet:
AetrixSXT22412ED27-38.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 12PF SMD
Comments
SXT22412ED27-38.400M Specifications
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)