Suntsu Electronics, Inc SXT22415AA38-27.000M
Part No.:
SXT22415AA38-27.000M
Datasheet:
AetrixSXT22415AA38-27.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 15 PF SMD
Comments
SXT22415AA38-27.000M Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)