Suntsu Electronics, Inc SXT32418FB27-27.120M
Part No.:
SXT32418FB27-27.120M
Datasheet:
AetrixSXT32418FB27-27.120M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.120MHZ 18 PF SMD
Comments
SXT32418FB27-27.120M Specifications
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)