Suntsu Electronics, Inc SXT3247AA48-24.576M
Part No.:
SXT3247AA48-24.576M
Datasheet:
AetrixSXT3247AA48-24.576M.pdf
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 7 PF SMD
Comments
SXT3247AA48-24.576M Specifications
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)