Suntsu Electronics, Inc SXT3248DC38-27.000M
Part No.:
SXT3248DC38-27.000M
Datasheet:
AetrixSXT3248DC38-27.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 8 PF SMD
Comments
SXT3248DC38-27.000M Specifications
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)