Suntsu Electronics, Inc SXT3248EE07-38.400M
Part No.:
SXT3248EE07-38.400M
Datasheet:
AetrixSXT3248EE07-38.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Comments
SXT3248EE07-38.400M Specifications
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)