Suntsu Electronics, Inc SXT3248FE48-40.000M
Part No.:
SXT3248FE48-40.000M
Datasheet:
AetrixSXT3248FE48-40.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 40.000MHZ 8 PF SMD
Comments
SXT3248FE48-40.000M Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)