Suntsu Electronics, Inc SXTHM218EA174-25.000M
Part No.:
SXTHM218EA174-25.000M
Datasheet:
AetrixSXTHM218EA174-25.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 18 PF SMD
Comments
SXTHM218EA174-25.000M Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)