Cosel USA, Inc. ZTS1R50512
Part No.:
ZTS1R50512
Datasheet:
AetrixZTS1R50512.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1.6W
Comments
ZTS1R50512 Specifications
Series:
ZTS (1.5W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
130mA
Power (Watts):
1.6 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
68%