Cosel USA, Inc. ZTS1R51215
Part No.:
ZTS1R51215
Datasheet:
AetrixZTS1R51215.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1.5W
Comments
ZTS1R51215 Specifications
Series:
ZTS (1.5W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
100mA
Power (Watts):
1.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
71%