Cosel USA, Inc. ZTS1R52405
Part No.:
ZTS1R52405
Datasheet:
AetrixZTS1R52405.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Comments
ZTS1R52405 Specifications
Series:
ZTS (1.5W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
300mA
Power (Watts):
1.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
71%