Cosel USA, Inc. ZTW1R54812
Part No.:
ZTW1R54812
Datasheet:
AetrixZTW1R54812.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 1.6W
Comments
ZTW1R54812 Specifications
Series:
ZTW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
65mA, 65mA
Power (Watts):
1.6 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
71%