Cosel USA, Inc. ZUS1R50515
Part No.:
ZUS1R50515
Datasheet:
AetrixZUS1R50515.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V
Comments
ZUS1R50515 Specifications
Series:
ZUS (1.5W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
100mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
500 V
Features:
OCP
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
68%