Cosel USA, Inc. ZUS1R54805
Part No.:
ZUS1R54805
Datasheet:
AetrixZUS1R54805.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V
Comments
ZUS1R54805 Specifications
Series:
ZUS (1.5W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
300mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
500 V
Features:
OCP
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
73%