Cosel USA, Inc. ZUW1R50512
Part No.:
ZUW1R50512
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
AetrixZUW1R50512.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V
Comments
ZUW1R50512 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
ZUW (1.5W)
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
65mA, 65mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OCP
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
67%