Cosel USA, Inc. ZUW1R54812-A
Part No.:
ZUW1R54812-A
Datasheet:
AetrixZUW1R54812-A.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 24V 1.6W
Comments
ZUW1R54812-A Specifications
Series:
ZUW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
65mA, 65mA
Power (Watts):
1.6 W
Voltage - Isolation:
500 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
71%