Cosel USA, Inc. ZUW1R54815
Part No.:
ZUW1R54815
Datasheet:
AetrixZUW1R54815.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V
Comments
ZUW1R54815 Specifications
Series:
ZUW (1.5W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
50mA, 50mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
500 V
Features:
OCP
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
71%