Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04-213-E3/54
Part No.:
BZW04-213-E3/54
Datasheet:
AetrixBZW04-213-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 213VWM 344VC DO204AL
Comments
BZW04-213-E3/54 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
213V
Voltage - Breakdown (Min):
237V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)