Comchip Technology CDBHA10100-HF
Part No.:
CDBHA10100-HF
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
AetrixCDBHA10100-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277B
Comments
CDBHA10100-HF Specifications
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
250 µA @ 100 V
Supplier Device Package:
TO-277B
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C