Comchip Technology CDBZ5T30100-HF
Part No.:
CDBZ5T30100-HF
Package:
Z5-T
Datasheet:
AetrixCDBZ5T30100-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 30A SMC
Comments
CDBZ5T30100-HF Specifications
Package/Case:
Z5-T
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 100 V
Supplier Device Package:
SMC (Z5-T)
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C