SemiQ GP3D010A065D
Part No.:
GP3D010A065D
Manufacturer:
SemiQ
Category:
Single Diodes
Package:
Datasheet:
AetrixGP3D010A065D.pdf
Description:
DIODE SIC 650V 8A TO263-2L
Comments
GP3D010A065D Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SemiQ
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
650 V
Current - Average Rectified (Io):
10A