Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T200CA-M3/57T
Part No.:
SM15T200CA-M3/57T
Datasheet:
AetrixSM15T200CA-M3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB
Comments
SM15T200CA-M3/57T Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
171V
Voltage - Breakdown (Min):
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)