Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T24CA-E3/9AT
Part No.:
SM15T24CA-E3/9AT
Datasheet:
AetrixSM15T24CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AB
Comments
SM15T24CA-E3/9AT Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20.5V
Voltage - Breakdown (Min):
22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
33.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
45A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)