Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T27CA-E3/9AT
Part No.:
SM15T27CA-E3/9AT
Datasheet:
AetrixSM15T27CA-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AB
Comments
SM15T27CA-E3/9AT Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
23.1V
Voltage - Breakdown (Min):
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
40A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)