Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T7V5CA-M3/9AT
Part No.:
SM15T7V5CA-M3/9AT
Datasheet:
AetrixSM15T7V5CA-M3/9AT.pdf
Comments
SM15T7V5CA-M3/9AT Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
132A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)