Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA5J22A-E3/5A
Part No.:
SMA5J22A-E3/5A
Datasheet:
AetrixSMA5J22A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Comments
SMA5J22A-E3/5A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.1A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)