Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ33-E3/63
Part No.:
SMAJ33-E3/63
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMAJ33-E3/63.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AC
Comments
SMAJ33-E3/63 Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
59V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)