Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMB10J15A-M3/52
Part No.:
SMB10J15A-M3/52
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMB10J15A-M3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Comments
SMB10J15A-M3/52 Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)