Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG15A-M3/52
Part No.:
SMBG15A-M3/52
Datasheet:
AetrixSMBG15A-M3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO215AA
Comments
SMBG15A-M3/52 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)