Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG24A-M3/52
Part No.:
SMBG24A-M3/52
Datasheet:
AetrixSMBG24A-M3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AA
Comments
SMBG24A-M3/52 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)