Semtech Corporation SMBJ100CA
Part No.:
SMBJ100CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ100CA.pdf
Description:
1-LINE 100V 3.7A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ100CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)