Semtech Corporation SMBJ110CA
Part No.:
SMBJ110CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ110CA.pdf
Description:
1-LINE 110V 3.4A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ110CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)