Semtech Corporation SMBJ11CA
Part No.:
SMBJ11CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ11CA.pdf
Description:
1-LINE 11V 33.0A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ11CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)