Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ11CA-M3/5B
Part No.:
SMBJ11CA-M3/5B
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AetrixSMBJ11CA-M3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Comments
SMBJ11CA-M3/5B Specifications
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)