Semtech Corporation SMBJ120CA
Part No.:
SMBJ120CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ120CA.pdf
Description:
1-LINE 120V 3.1A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ120CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)