Semtech Corporation SMBJ13CA
Part No.:
SMBJ13CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ13CA.pdf
Description:
1-LINE 13V 27.9A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ13CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)