Semtech Corporation SMBJ14CA
Part No.:
SMBJ14CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AetrixSMBJ14CA.pdf
Description:
1-LINE 14V 25.8A TVS DO-214AA(SM
Comments
SMBJ14CA Specifications
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJxxCA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)